Squawka İncelemesi

Dünya ligleri ile ilgiliyseniz Türkiye’de sizin için uygun olan çok fazla veri bilgisi olmadığı bilinmektedir. Squawka değerlendirebileceğiniz güvenilir sitelerden bir tanesidir. İstediğiniz internet aracı ile siteye erişim sağlayarak futbol haberlerinden bir adım bile geride kalmazsınız. Herkesin elinde bulunan cep telefonları ve tabletler vasıtası ile kısa bir süre içerisinde hem wifi ile hem de mobil veri ile site erişim sağlayabilirsiniz. Bu konuda ne kadar veri kullanılacağı konusunda sitede bir yönerge bulunmamaktadır. Squawka sitesi kapsamında bulunan seçenekler ve kullanıcıların elde edebilecekleri olanaklar ana sayfada açık bir biçimde ortaya koyulmaktadır. Alt başlıkların daha detaylı bilgilerini almak için tıklama işlemi gerçekleştirmeniz ya da ok ile ilgili yerde durmanız gerekmektedir.

 

Sitede Neler Var

Sitede bulunan alt başlıkları tanımak verimli bir biçimde kullanmak için olmazsa olmaz aşamalardan bir tanesidir. Siteyi tanımak için bakılması gereken ilk nokta seçeneklerin açık bir biçimde sıralandığı satırdır. Bu satırda bulunan alt başlıklar kısaca açıklanmak gerekirse;

  • En son haberler; spor dünyasında meydana gelen son dakika gelişmeleri de dahil olmak üzere birçok habere bu balık altından ulaşabilirsiniz. Ayrıca son dakika haberlerinin haricinde futbol camiasında meydana gelen genel ya da detaylı bütün dosyaları da inceleme hakkını bu başlıklar ile elde edebilirsiniz.
  • Canlı skorlar; müsabakalar hakkında genel başlangıç bilgilerinin yanı sıra maç başladıktan sonra hangi gelişmelerin ortaya çıktığına dair de detaylı incelemelere Squawka sayesinde erişebilirsiniz. Canlı skor konusunda ne denli dakik olduğu sayfanın sosyal medya siteleri kullanan kişiler tarafından da en çok belirtilen ve takdir edilen unsurlardan bir tanesidir.
  • Oyuncu performans durumları hakkında detaylı incelemeler yapan sielerin hep ücretli olmasına alışkınsanız Squawka bu konuda ön yargılarınızı ortadan kaldıracak bir yapıyı içerisinde barındırmaktadır. İlgili ligler ile alakalı bütün oyuncuların performans değerlendirmelerine detaylı bir çerçevede erişi imkanını birkaç tık işlemi ile elde edebilirsiniz.

Bu olanaklar ve hatta daha fazlasını ana sayfada kullanıcılar için oluşturulmuş olan başlıklardan erişebilirsiniz.

 

Mobile Uygulama

Mobile uygulama özellikle bahis siteleri kapsamında ve bunun gibi diğer sitelerde yaygın bir biçimde kullanılan teknolojik bir boyut olarak değerlendirilebilir. Squawka sitesine erişiminizi sağlamak istediğiniz cihaz akıllı telefonunuz ise mobile uygulamayı kullanarak siteye erişiminizi çok az bir veri kullanımı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada site kullanıcılardan en çok gelen soru olanaklar konusunda bir değişim ya da kısıtlamanın ortaya koyulup koyulmayacağıdır. Site tarafından yapılan açıklamalar ışığında mobile versiyonda da aynı imkanlardan yararlanacağınız net bir dille belirtilmektedir. Mobile uygulamanın hızının da en az web versiyonu kadar yüksek olduğunu belirtmek gerekmektedir. Uygulama marketlerinden ücretsiz bir şekilde bu mobile uygulamayı kısa sürede indirebilirsiniz. İndirme işlemi de kullanım işlemi de tam olarak ücretsiz bir biçimde gerçekleştirilecektir.

Analizler

Futbol analizler ile değerlendirmeler açık olan geniş bir sahadır. Analizlerin sağlıklı olması ve mantık çerçevesinde ilerlemesi için kişilerin ellerinde bulunan dataların da güvenilir olması gerekmektedir. Analizler başlığı sadece iki tık ile önünüze açılacak bir sayfadır. Bu sayfayı kısaca tanımlamak gerekirse şu noktaları belirtmek gerekecektir;

  • Göze çarpan ilk analiz şekli Squawka analizi denilen betimlemelerdir. Bu başlıklara tıkladığınız zaman başka hiçbir sitede bulamayacağınız yorumlamalara ulaşma imkanını da elde etmiş olursunuz. Örneğin tüm yaz boyunca karşılaşmalarda ortaya koyulmuş olan göze çarpan 25 hareket neydi başlığı altında hem pozisyon değerlendirmelerine göz atabilir hem de yazın yapılan müsabakalar hakkında hafızanızı tazemle imkanını elde edebilirsiniz.
  • Oyuncu ve takım analizleri de diğer seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyuncuların hangi pozisyonlara girdiği takımların nasıl taktikleri sahaya yansıttıkları başlıkları sitede ilgi gören başlıklardan bir kaçıdır. Takım analizleri müsabakalar başlamadan önce incelenmelidir ve maçın kaderi ile alakalı yorumlar yapılarak sonuç ortaya koyulmaya çalışılmalıdır.

Sosyal Medya

Sosyal medya olmayan bir internet bağlantısı düşünmenin imkansız olduğunu bilen Squawka kullanıcılarına birçok araç sunmaktadır. Neredeyse popüler bütün sosyal medya araçlarında bir sayfası olan bu site analizlerine siteler kapsamında da devam etmektedir. Kullanıcı profillerine göre tercih edilen sosyal medya aracı da değişim göstermektedir. Kısaca açıklamak gerekirse;

  • Örneğin görsel verilerden hoşlanan kişiler için en ideal platformlardan biri Youtube paylaşım platformudur. Bu platformu tam bir profesyonel tavır ile kullanan site yorumların video hallerini ortaya oymuştur.
  • Yazılı metinlerden haberdar olmak isteyen kişiler ise Twitter sosyal medya aracını kullanmayı tercih etmektedir. Bu aracın içerisinde hesap sahibi olduktan sonra sitenin sayfasını takibe almak yeterli olacaktır. Bu sırada farklı uzman futbol yorumcularının görüşlerini de değerlendirmek için onları da takibe almak faydalı olacaktır.

Her sosyal medya platformuna girmek için gerekli olan linkler site içerisinde belirlenmiştir. Sitelerin linkleri ikonlar ile belirtilmiştir. Görsel olarak güzel bir yapıya sahip olan bu linkler kullanıcıların işlerini de kolaylaştırmaktadır.